Świeże spojrzenie na edukację

Bez internetu nie tylko, że nie można dzisiaj zwyczajnie funkcjonować. Nie można też się uczyć. Powstające platformy e-learnigowe są nowoczesną formą relacji uczeń i nauczyciel. Póki co platformy nie są zamiast lekcji w szkole, ale znakomicie je uzupełniają. Przeznaczone są nie tylko dla osób związanych z daną szkołą, ale są dla wszystkich, którzy chcą z niej korzystać i dzięki niej się uczyć. Mogą działać lokalnie,mogą też wykorzystywać siłę internetu i być dostępne dla wszystkich, którzy chcą się uczyć.

Platforma e-learningowa to forma lekcji poprzez internet.

Mogą być w formie ćwiczeń, testów czy multimedialnych materiałów edukacyjnych. Uczniowie kursów czy zajęć dodatowych powinni się nawzajem znać i móc kontaktować, jak w ramach tradycyjnej stacjonarnej szkoły. Zależnie od tematyki zajęć mogą one dotyczyć albo kursów nauki języka, lub być przeznaczone dla studentów wyższych uczelni lub obejmować materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Zależnie od odbiorcy formułowany jest program. Forma nauki internetowej obejmuje takie zajęć, jak: ćwiczenia interaktywne, gry symulacyjne, prezentacje, animacje, tablice naukowe

platforma-e-elearningowa1

, dokumenty, filmy i pokazy slajdów, lekcje multimedialne. Zajęcia są zazwyczaj płatne. Nowoczesna forma nauki ma wzbudzać motywację i zwiększać zainteresowanie młodzieży nauką.

Forma zajęć jest też bardziej dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów. Platforma e-learningowa zakłada naukę w dowolnym czasie, jest to dobre rozwiązanie dla osób, które muszą łączyć różnorodne zajęcia. Komunikacja internetowa jest łatwa i wygodna. Wiedza musi być udoskonalana w czasie rzeczywistym i dostosowana do potrzeb edukacyjnych. Ważne jest też to, że nauczyciel nadzoruje postępy uczniów w sposób indywidualny. Uczeń ma dostosowane tempo nauki do własnych możliwości. Pomimo, że zajęcia nie odbywają sięw jednej klasie uczniowie znają się i mogą się ze sobą komunikować. Jest to udogodnienie, jakie oferuje internet nam wszystkim na co dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.