Co daje konto bankowe? Czy warto oddać bankom pieniądze?

Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie coraz szybciej odchodzi w niebyt, tym bardziej, że nowoczesne konta bankowe oferują naprawdę wielkie możliwości. Spróbujmy im się przyjrzeć.

Korzyści płynące z posiadania konta osobistego

Zaletą trzymania pieniędzy na koncie bankowym, czyli tzw. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym wiążę się z tym, że mamy nieustanny dostęp do zgromadzonych tam pieniędzy i to w kilku formach. Możemy wypłacać je w formie gotówkowej w dowolnej placówce banku, ale także przez większość bankomatów zlokalizowanych często nie tylko w naszym kraju, ale nawet na całym świecie.

Dodatkowo otrzymujemy do nich wirtualny dostęp, a to wszystko dzięki bankowości internetowej, która umożliwia realizację przelewów. Kolejna opcja ta karty płatnicze, dzięki której jedna karta zastępuje całą posiadaną przez nas na koncie gotówkę. Są to jednak podstawowe korzyści, które oferuje właściwie każdy bank.

Czym więc kierować się przy wyborze swojego banku?

Zysk z ROR jak na lokacie?

Konta osobiste, przynajmniej niektóre, potrafią na siebie zarabiać. Jest to związane z opcją częściowej lokaty środków znajdujących się na koncie. Lokata obejmuje określoną część pieniędzy, z których po określonym czasie zostaje nam naliczony zysk. Oczywiście jest on niewielki i nijak ma się do typowych lokat bankowych, jednak pozwala często pokryć opłaty związane z prowadzeniem konta, a nawet je przewyższać.

Oszczędzanie

Nowoczesne konta osobiste pozwalają na tworzenie mniej lub bardziej zaawansowanych planów oszczędnościowych, których realizacja wiąże się z określonymi profitami. Mniejsze wydatki na dane produkty w jednym miesiącu sprawiają, że otrzymuje częściowy zwrot nakładów poniesionych na nie. Tak też dzieje się często w przypadku płatności internetowych, gdzie bank potrafi zwrócić nawet kilka procent z kwoty, jaką zapłaciliśmy np. za telewizor.

Właściwy wybór

Najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas wybierania swojego banku jest sprawdzenie możliwie jak najszerszej oferty. Konta osobiste znacznie różnią się między sobą, ale poznanie wielu z nich umożliwia wybór najlepszego dla siebie i do własnych potrzeb. Dzięki temu konto może na siebie zarabiać, a nasze zakupy mogą być tańsze niż początkowo przewidywaliśmy.

Dobre konta powinno służyć nam, a nie my powinniśmy działać na korzyść banku i opłacać założony w nim rachunek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Marcin Ostrowski

Nowocześnie - znaczy lepiej. Mimo, że mam czterdziestkę na karku, potrafię odnaleźć się otchłani internetu. Dzięki licznym kontaktom pozyskanym na forach internetowych, nie straszne mi trudne zagadnienia jak i wielowątkowe dyskusje, zwłaszcza o biznesie i finansach.

More Posts

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.