Na jaką ratę kredytu samochodowego możemy liczyć?

Decydując się na skorzystanie z kredytu samochodowego, warto dowiedzieć się wcześniej dokładnie o wartości oprocentowania i wysokości rat jakich możemy się spodziewać. Jeśli poznamy czynniki od których zależy to, jak będzie wyglądać dobra pożyczka na samochód, być może szybciej natrafimy na odpowiednią ofertę i przemyślimy niektóre z warunków wzięcia kredytu.

Rodzaj i wiek pojazdu, na który bierzemy pożyczkę

Wiele zależy od tego, jaki to rodzaj pojazdu jest w naszych planach, bo inna będzie wartość kredytu dla zwykłego osobowego samochodu, inna zaś dla ciężarówki, czy motoru, bądź przyczepy campingowej. Druga istotna kwestia to wiek naszego pojazdu, ponieważ na nowe samochody banki często proponują niższe oprocentowanie, a różnica może być zauważalna, bo wynosi czasem aż kilka procent. Wiek samochodu jaki liczy się dla banku, to ten w momencie zakończenia spłaty kredytu.

W jakiej walucie, z jakim oprocentowaniem

Istnieje możliwość skorzystania z kredytu na samochód również w obcej walucie, czyli na przykład euro, dolarze, lub franku szwajcarskim. Na początku takie kredyty mogą wydawać się atrakcyjne, ponieważ są niżej oprocentowane, ale oczywiście należy pamiętać o ryzyku kursowym, jakie jest z nimi nierozerwalnie związane. Jeśli zaciągnęliśmy kredyt w obcej walucie, której kurs akurat wzrasta, musimy liczyć się z tym, że wzrosną też nasze raty.

Lojalni klienci mają lepiej

Część banków przygotowuje dla swoich stałych, lojalnych klientów oferty promocyjne. To oznacza że poszukiwania tego jedynego, właściwego kredytu najlepiej jest rozpocząć od swojego własnego banku, w którym prowadzi się rachunek osobisty. Nie oznacza to jednak że tylko do tego jednego banku należy się ograniczyć – inne instytucje mogą również mieć ciekawe propozycje, tym bardziej że część banków w taki właśnie sposób próbuje zachęcać nowych klientów do tego, by już pozostali przy ich ofercie. Może się wówczas okazać że taka właśnie oferta specjalna dla nowych klientów okaże się lepsza niż ta dla stałych, w naszym własnym banku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.