Wykup auta po wygasnięciu umowy na jego leasing

Wielu przedsiębiorców decyduje się na to by samochód wziąć w leasingu. Z powodu wielu podatkowych udogodnień okazuje się to rozsądniejszym posunięciem niż wzięcie kredytu. Jednak leasing samochodów sprawia, że możemy użytkować daną rzecz ale nie należy ona do nas, nie jest własnością firmy. Zadajemy sobie więc pytanie co stanie się z samochodem, który użytkujemy po upływie umowy leasingowej.

Okazuje się, że odpowiedzi może być kilka. Przede wszystkim my jako osoba korzystająca z danego pojazdu po upływie umowy leasingowej mamy w pierwszej kolejności prawo do wykupienia go po ustalonej cenie. Cena pojazdu oczywiście uzależniona jest od wartości rynkowej. W większości przypadków cena ta nie jest duża ponieważ umowy leasingowe przygotowywane są z reguły tak by maksymalnie został wykorzystany dany przedmiot i jego zdolności produktywne. Dlatego też nie będziemy mieć zapewne szczególnego pożytku z takiego auta.

Jeśli więc odstępujemy od możliwości wykupienia auta jaką daje nam leasing samochodów to wówczas staje się ono w całości własnością firmy leasingowej. Może ona wówczas albo podpisać nową umowę leasingową z innym przedsiębiorcą, który zdecyduje się „dojeździć” auto przez kolejnych kilka lat użytkowania. Firma leasingowa może też auto po prostu sprzedać innej firmie lub osobie indywidualnej. Sęk w tym by nabywcę na takie auto znaleźć choć zapewne jeśli cena będzie przystępna znajdzie się on bez trudu.

Peugeot 1007

Zaletą auta, które zostało zakupione w ramach oferty jaką jest leasing samochodów i po upływie umowy jest sprzedawane jest przede wszystkim to, że znamy dokładną historię tego pojazdu. W książce serwisowej jest wypisywany autentyczny przebieg w miarę kolejnych badań diagnostycznych. Mamy tez pogląd na to jakie naprawy były wykonywane i jakie ewentualne wypadki, stłuczki czy kolizje zaliczył dany pojazd. To naprawdę spora wiedza i czasami można by rzec na miarę złota.


Wykupując auto poleasingowe możemy też być pewni, że wszystkie naprawy i wymiany, łącznie z wymianą płynów były dokonywane regularnie według zaleceń producenta. To bardzo istotna sprawa ponieważ od niej zależy czy samochód był odpowiednio konserwowany a tym samym czy nie grożą uszkodzenia wynikające z niedopilnowania pewnych prac. Jest to akurat bardzo częste w przypadku właścicieli indywidualnych.

Leasing samochodów po upływie umów dostarcza także egzemplarzy w miarę młodych rocznikowo ale o wiele tańszych niż inne w tym samym wieku. Wszystko dlatego, że mają spory przebieg. Jednak jeśli ktoś nie planuje zakupu auta na lata a jedynie na krótszy okres to zdecydowanie bardziej mu się to opłaci.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wykup auta po wygasnięciu umowy na jego leasing, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Marcin Ostrowski

Nowocześnie - znaczy lepiej. Mimo, że mam czterdziestkę na karku, potrafię odnaleźć się otchłani internetu. Dzięki licznym kontaktom pozyskanym na forach internetowych, nie straszne mi trudne zagadnienia jak i wielowątkowe dyskusje, zwłaszcza o biznesie i finansach.

More Posts

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.