Wzrost mocy produkcyjnych? Wykorzystaj leasing!

Każdemu przedsiębiorcy marzy się dobrze wyposażona a dzięki temu skuteczna firma. Oczywiście w zależności od branży niekiedy sprzęt może być niebotycznie drogi lub po prostu jego cena może wykraczać poza zdolności nabywcze danej jednostki. Wówczas okazuje się, że do dyspozycji jest leasing maszyn. To właśnie dzięki tej możliwości nawet drobny przedsiębiorca może sobie pozwolić na użytkowanie skomplikowanego i drogiego sprzętu, który znacznie wpłynie na wysokość osiąganych zysków.

Oczywiście aby skorzystać z możliwości wzięcia w leasing maszyn trzeba spełnić kilka niezbędnych wymogów. Przede wszystkim trzeba określić rodzaj maszyny jaka jest niezbędna. Czy ma to być maszyna nowa czy też używana. Od tego bowiem zależeć będzie jakie poniesiemy koszty wstępne i jakie dokumenty będziemy musieli zdobyć.

Aby wziąć w leasing nową maszynę na dobrą sprawę potrzebujemy jedynie faktury od sprzedawcy, który dysponuje danym sprzętem. Choć oczywiście niezbędne jest od razu ubezpieczenie danego urządzenia. Często jednak to firma leasingowa gwarantuje nam lub zapewnia ubezpieczenie danej rzeczy i jego kwota jest bardzo konkurencyjna bowiem wynegocjowana w oddzielnych rozmowach z ubezpieczycielem, z którego usług korzysta dana jednostka. Poza tym wystarczy, że dostarczymy dokumenty poświadczające istnienie naszej firmy bądź też ewentualnie te potwierdzające wysokość naszych dotychczasowych dochodów.

Jeśli nabywamy maszynę używaną niezbędne będzie przede wszystkim poświadczenie tego iż sprzedający nabył ją w sposób legalny i jest zgodnie z prawem jej właścicielem. Nie da się obejść tego wymogu gdyż jest to podstawa. Druga sprawa to koszt diagnozy sprzętu i oceny jego stanu technicznego a także wyceny wartości. Za tego typu dokumenty będziemy musieli niestety zapłacić przy podpisywaniu umowy leasingowej.

Leasing maszyn otwiera nam nowe możliwości i odmienne horyzonty, które być może dotąd były całkowicie poza zasięgiem. Nagle okazuje się, że przez okres kilku lat mamy możliwość korzystania z określonego, potrzebnego nam sprzętu. Co więcej aby móc go użytkować nie musimy na przykład w żaden sposób przedstawiać finansowych zabezpieczeń firmie leasingowej tak jak musielibyśmy uczynić w przypadku zaciągnięcia kredytu. Dlatego też ta forma uzyskiwania dostępu do różnego rodzaju maszyn skierowana jest przede wszystkim do tych firm, które nie dysponują majątkiem lub jest on niewielki a zarazem potrzebują określonego sprzętu by móc zacząć się rozwijać.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Wzrost mocy produkcyjnych? Wykorzystaj leasing!, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Marcin Ostrowski

Nowocześnie - znaczy lepiej. Mimo, że mam czterdziestkę na karku, potrafię odnaleźć się otchłani internetu. Dzięki licznym kontaktom pozyskanym na forach internetowych, nie straszne mi trudne zagadnienia jak i wielowątkowe dyskusje, zwłaszcza o biznesie i finansach.

More Posts

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.