Integracja pracowników a imprezy firmowe

Praca to z pewnością nasz drugi dom. Coraz częściej spędzamy w miejscu pracy więcej czasu niż we własnym domu. Bardzo ważne jest więc to by w miejscu pracy panowała miła i przyjazna atmosfera a ludzie znali się nie tylko zza biurka ale także wiedzieli o sobie nieco więcej. To zacieśnia więzy i sprawia, że ludzie są bardziej wobec siebie ufni a tym samy lepiej im się pracuje. Aby udało się wywołać taki efekt wśród załogi warto organizować integracyjne imprezy firmowe.
Z punktu widzenia pracodawcy czy przełożonego jest to również bardzo dobra sprawa by samemu czynnie uczestniczyć w rozmaitych imprezach firmowych. Wówczas lepiej poznaje się pracowników, ich możliwości i słabości. W efekcie łatwiej jest rozplanować pracę i wykonać przydział czynności gdy wie się jak wykorzystać pełnię potencjału każdego z podwładnych.
Oczywiście imprezy firmowe mogą mieć bardzo różny plan i przebieg. Mogą być to kilkudziesięciominutowe spotkania z jakiejś konkretnej okazji. Na przykład święta, rocznice powstania firmy czy imieniny prezesa. Mogą to być też wielogodzinne popołudniowe spotkania w restauracji lub w klubie. Wybór lokalu zależy zazwyczaj od charakteru danej firmy i jej potencjalnych oczekiwań załogi. Jak najbardziej mile widziane są także integracyjne wyjazdy szkoleniowe lub po prostu integracyjne. W każdym przypadku będziemy mieć określony zestaw możliwości do wykorzystania jakie daje dany rodzaj spotkania.

Integracja się opłaca
Wiadomo, że wyjazdowe imprezy firmowe to spory wydatek dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Jednak można z całą pewnością przypuścić, że to właśnie tego typu wyjazdy przyczynią się do szybkiej integracji pracowników, zacieśnienia między nimi więzów i poznania się wzajemnie. Z pewnością taki rozwój wypadków wpłynie pozytywnie na atmosferę w pracy. Udowodniono, że ludzie, którzy mają w pracy zdrową i sympatyczną atmosferę są zdrowsi, spokojniejsi a tym samym pracują o wiele wydajniej co przekłada się na sukces firmy.

Niestety nie wszyscy pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że trzeba o pracownika dbać a z pewnością te starania zaprocentują w przyszłości. Imprezy firmowe to naprawdę bardzo słuszne posunięcie strategiczne i jeden z etapów prowadzących do stworzenia zgranego zespołu pracowniczego. A największa siła tkwi we współpracy między ludźmi i wie o tym każdy szef obfitującego w sukcesy przedsiębiorstwa. I nie ma tu znaczenia czy będą to imprezy wyjazdowe czy krótsze spotkania, jednodniowe czy godzinne. Ważne jest to by wyły regularne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.