Łatwe i szybkie wypełnianie wniosku kredytowego

Z pojęciem kredytu spotkał się już każdy człowiek. Zarówno taki, który brał kredyt dla siebie, poręczał kredyt innej osobie czy też pracuje w podobnej branży. Ponadto możemy znaleźć mnóstwo reklam o zaciąganiu kredytu, zaczynając od takich bankowych, przez pożyczki chwilówki aż do małych pożyczek na dowód osobisty. Każdy kredyt posiada jakieś oprocentowanie. Jest to cena za zaciągnięcie tego kredytu.

Aby jednak podpisać umowę z kredytodawcą trzeba spełnić szereg warunków, a przede wszystkim złożyć wniosek kredytowy. Składniki takiego wniosku to przede wszystkim nasze dane, kwota kredytu, okres, na jaki kredyt chcemy zaciągnąć, terminy jego spłaty, informacje o innych zaciągniętcyh przez nas kredytach i proponowane formy zabezpieczenia. Jest to tylko kilka punktów, prostych do wypełnienia. Zawsze jednak bank musi najpierw spradzić, czy podane dane są prawidłowe, oraz czy rzeczywiście jesteśmy w stanie spłacić kredyt.

Nie ukrywamy więc, że analiza kredytowa trochę trwa. Bank sprawdza nasze dane, historie kredytowe, oraz upewnia się, że spłacimy mu zaciągany dług. Musi również dowiedzieć się, ile mamy lat i ile osób liczy nasze gospodarstwo domowe. Oprócz tego jeśli bierzemy kredyt wspólnie trzeba podać wszelkie dane małżonka czy też osoby, z którą kredyt zaciągamy. Ważne jest, czy nasze wynagrodzenie wpływa na konto terminowo, oraz przede wszystkim ile ono wynosi.

Jakie warunki musimy spełniać

Musimy poinformować bank, że jesteśmy wiarygodni, dlatego niezbędne jest zaświadczenie o nieposiadaniu innych kredytów i dobra historia kredytowa w innych bankach. Najszybciej bierze się kredyty na dowód, banki prześcigają się w ofertach czasowych zdobycia pieniędzy na koncie. Bywa, że oferują nawet piętnaście minut oczekiwania na decyzję i pieniądze. W takich kredytach jednak największy problem tkwi w oprocentowaniu, które niestety jest bardzo duże. Nic w tym dziwnego, gdyż bank ponosi ryzyko niespłacenia przez nas pożyczki lub jej części.

Nieterminowe spłacanie jest również niebezpieczeństwem dla banku i narażaniem go na szkody. Trzeba zatem pamiętać, że to wszystko wpisywane jest do naszej historii kredytowej i jeden niespłacony na czas kredyt moze nas w przyszłości pozbawić innego, większego i być może bardziej istotnego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Marcin Ostrowski

Nowocześnie - znaczy lepiej. Mimo, że mam czterdziestkę na karku, potrafię odnaleźć się otchłani internetu. Dzięki licznym kontaktom pozyskanym na forach internetowych, nie straszne mi trudne zagadnienia jak i wielowątkowe dyskusje, zwłaszcza o biznesie i finansach.

More Posts

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.