Zarząd spółki w świetle sprawozdań

W zależności od rodzaju naszej spółki musimy złożyć inne sprawozdanie. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oprócz sprawozdania finansowego spółki musi złożyć sprawozdanie z działalności spółki, które wymaga zatwierdzenia przez wspólników na zwyczajnym zgromadzeniu wspólników.

Jak złożyć sprawozdanie

Sprawozdanie zarządu spółki składa się za porozumieniem wszystkich wspólników. Sprawozdania z działalności nie umieszcza się w rocznym sprawozdaniu finansowym. Jak widać zasad jest wiele, trzeba się tylko do nich stosować. Najważniejsze w tym wszystkim to nie dać pogrążyć się stosom dokumentów, które niestety są wymagane, a czasami za ich brak można słono zapłacić. Trzeba również odrobinę interesować się tym, co dzieje się w urzędach, żeby wiedzieć czego wymaga się aktualnie. Wiadomo, swoje niestety w kolejce trzeba odstać, ale urzędy próbują już z tym walczyć w jakiś sposób.

O czym pamiętać?

Kolejną ważną sprawą jest trzymanie sie wyznaczonych terminów, bez których panowałaby samowolka. Jest to bardzo ważne, gdyż to również może nas dużo kosztować, lub też możemy mieć inne nieprzyjemności z tego powodu. Niewiedza nigdy nie jest dobrym wytłumaczeniem . Wchodzenie w spółkę to nie tylko zebrania, zarządzanie i liczenie zysków. To również wysiłek wkładany w swoją pracę, praca na najwyższych obrotach i obowiązki, których nigdy nie braknie. Każdy powinien się dwa razy zastanowić zanim do spółki wejdzie, gdyż czeka na niego masa obowiązków.

Trzeba zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście uda nam się i poradzimy sobie z tym niemałym wyzwaniem, czy też zostawimy to komuś innemu, bardziej przedsiębiorczemu czy też rozsądnemu. Najgorzej jest, gdy zainwestujemy sporą ilość gotówki i nagle okaże się, że wcale sobie z tym nie radzimy, biznes trzeba prowadzić, a my załamujemy ręce. Nie chodzi tu o nieradzenie sobie z pracą fizyczną czy umysłową. Najczęściej problem dotyczy właśnie wszelkich formalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Marcin Ostrowski

Nowocześnie - znaczy lepiej. Mimo, że mam czterdziestkę na karku, potrafię odnaleźć się otchłani internetu. Dzięki licznym kontaktom pozyskanym na forach internetowych, nie straszne mi trudne zagadnienia jak i wielowątkowe dyskusje, zwłaszcza o biznesie i finansach.

More Posts

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.