Dobra kancelaria adwokacka

Usługi prawnicze to dziedzina, która nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów, jak i samych adwokatów i radców prawnych. W Polsce możemy obserwować stały napływ nowych prawników i pojawiające się kancelarie, co ma swoje dobre i złe strony. Większa konkurencja musi siłą rzeczy prowadzić do obniżek cen, które stają się korzystniejsze dla klienta. Z drugiej strony musimy pamiętać, że samo tytułowanie się adwokatem nie oznacza, że nasza sprawa zostanie rozstrzygnięta w korzystny sposób i przy naszym pełnym zadowoleniu. Jak więc znaleźć dobrego prawnika?

Doświadczenie kancelarii adwokackiej

Choć tytuł zdaje się mówić wiele, jeśli nie wszystko, to nie należy traktować go dosłownie. Wybierając prawnika mamy bowiem nadzieję, że dzięki jego doświadczeniu, bez większych problemów powinno mu udać się rozwiązać nasze problemy. Pytanie tylko, co rozumiemy przez doświadczenie. Sam wiek nie będzie mówił absolutnie niczego, gdyż z jednej strony nie wiemy, jak przebiegała kariera danej osoby, a z drugiej, jak obecnie podchodzi on do swojej pracy. Standardem jest bowiem zlecanie prowadzenia spraw, czy przygotowywania pism aplikantom i młodszym pracownikom, samemu tylko spijając śmietankę z ich pracy. Szukajmy doświadczenia, które będzie wynikało z ilość prowadzonych spraw, w sytuacjach podobnych do naszej. Młody wiek nie musi niczego przekreślać, a wręcz przeciwnie – może być dużym atutem, za którym stanie pasja i zaangażowania.

Specjalizacja kancelarii adwokackiej

Kolejna ważna kwestia to specjalizacja danego adwokata. Owszem, dobra kancelaria adwokacka w Łodzi może posiadać w swojej ofercie cały szereg usług, jednak powinniśmy skupić się na tym, czy zatrudnia osoby odpowiednie do prowadzenia danych spraw. Jeśli tak, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że oddajemy się w dobre ręce. Jeśli jednak kancelaria przyjmuje naszą sprawę, a dopiero później zastanawia się, jak ją rozwiązać, powinniśmy od razu zrezygnować z takiej współpracy i poszukać prawnika, która z miejsca będzie w stanie udzielić nam najważniejszych wskazówek. W ten sposób dowiemy się też, że przy odpowiednim zaangażowaniu pomoże nam on doprowadzić sprawę do korzystnego rozstrzygnięcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.