Jak wybrać dobrego prawnika?

dokumenty adwokata

Wybranie dobrego prawnika wymaga przede wszystkim dokonanie indywidualnej analizy rynku prawnego. Oczywiście korzystanie z różnego rodzaju rekomendacji pozwala na uzyskanie pewności przy wybieraniu prawnika, który ma realizować danego rodzaju usługi, czyli prowadzić konkretną sprawę. Jednak nie zawsze można skorzystać z rekomendacji znajomych czy rodziny. W takim przypadku niezbędne jest sięgnięcie po informacje dostępne za pośrednictwem Internetu.
W Internecie można uzyskać informacje między innymi o tym jakimi sprawami do tej pory zajmowała się dana kancelaria. Pozwala to ocenić doświadczenie danej kancelarii prawnej a jednocześnie skuteczność w prowadzeniu określonego rodzaju spraw. Ważne jest również by dowiedzieć się o tym jak adwokat będzie rozliczał koszty współpracy.

Rozliczenia usług prawnych

adwokaci

W renomowanych kancelariach prawnych oprócz stałych kosztów usług zdarzyć się może, że adwokat pobiera również premię za wygraną sprawę. Takie informacje warto jest uzyskać przy wstępnych rozmowach. Jednocześnie koszty prowadzenia sprawy warto jest sprawdzić poprzez indywidualną ocenę. Taka wycena powinna być przygotowana przez kancelarie we wskazanym czasie.
Jednocześnie kancelarie prawne mogą rozliczać się zarówno w formie ryczałtu jak też w formie godzinowej. W przypadku prostych spraw lepszym rozwiązaniem może być stawka godzinowa, gdzie prawnik będzie kosztował tyle, ile czasu nam poświęci. Z drugiej strony ryczałt bywa lepszym rozwiązaniem przy bardziej skomplikowanych sprawach, gdzie niezbędne jest poświęcenie większej ilości czasu klientom.

Stałe opłaty

Obecnie wiele usług prawnych świadczonych jest zdalnie. W przypadku firm większość z nich korzysta przy zdalnej obsłudze ze stałych umów o współpracy z daną kancelarią.
Stałe abonamenty czy umowy mogą być również rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, którzy chcą korzystać z obsługi prawnej w konkretnej kancelarii. Oczywiście stałe opłaty bywają w niektórych przypadkach niewielkie i dają dostęp do usług prawnych, z których można skorzystać w każdej chwili a w ramach stałej umowy wiele usług prawnych nie jest już dodatkowo płatna.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Odpowiedz

Wszelkie prawa zastrzeżone © Kopiowanie treści zabronione pod groźbą sankcji prawnych.